شاخص قیمت خوراک ایران
امروز: 3 مرداد ماه 1403
کاربر عزیز خوش آمدید
 • جشنواره موسیقایی خوراک با هدف تبلیغات سامانه معاملات خوراک و همچنین پرداختن به نظریه آقای سیدحسین احمدی راجع آهنگ غذا و موسیقی آشپزی در اردیبهشت  1401 در تهران برگزار می شود و علاقمندان از طریق همین سایت می توانند اطلاعات بیشتر بدست بیاورند و به دبیرخانه جشنواره ملحق شوند.
 • سامانه معاملات خوراک که در نشانی اینترنتی www.vib.ir به زبان فارسی و به زبان انگلیسی آماده گردیده است متعلق به شرکت فرصت آفرین قرن به شناسه ملی 10103534341 می باشد.این سامانه براساس تجارب کسب شده شخص حقیقی و شخص حقوقی بترتیب مدیرعامل و هیات مدیره شرکت از کارهای پژوهشی،آموزشی،کنفرانس،سمینار،دوره و کارگاه آموزشی،چاپ کتاب آموزشی و کتاب مقالات و بسته های آموزشی ،تور بازدید،نشست تجاری و انجام خدمات مشاوره و همچنین خدمات پیمانکاری طرح و ساخت و پیمانکاری غذا در سال 1389 تا سال 1401 طراحی شده است و برای 1-انجام شفافیت در قیمت ها و 2-معلوم کردن میزان معاملات این بازار در سطح کشور و بین الملل و 3-بستری جهت انجام بازاریابی و سپس معاملات خوراک در مرحله اول تهیه شده است.
 • کار بدیعی که در این سامانه برای اولین بار بکار برده شده است قابل معامله کردن انواع خوراک گرم و سرد آماده و نیمه آماده از گروه کیترینگی و فست فودی و غیره می باشد که بدلیل اینکه 1-فساد پذیری خوراک 2- عدم وجود قابلیت انبارداری 3-تغییرات سریع قیمت مواد اولیه بکاربرده شده در خوراک 4-عدم تمایل به شفافیت قیمت ها ، امکان انجام کار را سخت می کرد ولی با تمهیداتی از جمله جدول شاخص قیمت خوراک براساس استانداردهای معین و همچنین sdr براساس معاملات اخیر بازار و همچنین نظرسنجی از کاربران صنفی و مردمی و همچنین نمودار تغییرات قیمت و نمودار تغییرات حجم معاملات ، امکان انجام موفق کار را افزایش داده ایم و امیدواریم که با همکاری و همراهی شما کاربران عزیز،همگی به موفقیت برسیم و در این فعالیت نوین در سطح بین الملل دارای رتبه و جایگاه بشویم و به امید خدا مرجع دیگر فعالان در اقصی نقاط جهان باشیم.
 • کاربران صنفی و یا صنعتی یا بطور کلی تامین کنندگان خوراک سفارش فروش آتی خوراک(غذای گرم آماده از گروه کیترینگی یا گروه فست فودی یا گروه های دیگر) یا پیش فروش مواد اولیه (از جمله سس پایه پیتزا و یا بادمجان سرخ شده و یا موارد مشابه) را در سامانه ثبت می کنند و کاربران عادی (مدیران تغذیه و پشتیبانی سازمان ها،کارخانجات،بیمارستانها،...)(ستادهای مدیریت بحران هلال احمر و پدافند غیرعامل و جیره های نظامی و اضطراری) (عروس و دامادها)(داغ دیدگان و سوگواران)(صادرکنندگان)(برگزارکنندگان انواع رویداد)(سرمایه گذاران علاقمند به سرمایه گذاری در اوراق فروش آتی خوراک) نسبت به تایید سفارش خرید اقدام می نمایند.فرق این فعالیت در این است که تامین کننده فروش آتی انجام می دهد و خریدار نیز برای تاریخ آینده را به یکی از ارزهای مدنظر تامین کننده پیش پرداخت می دهد و معامله را قطعی می کند.در این معاملات هر یک صد پرس برابر با یک واحد معاملاتی می باشد بنابراین فعلا سامانه برای معاملات زیر یکصد پرس حرکتی نمی نماید و هدف سامانه روی حداقل تعداد 100 پرس برای گروه های هدف بالا می باشد.
 • راجع به سوابق شرکت فرصت آفرین قرن در ادامه بخوانید:
 • شرکت فرصت آفرین قرن در سال 1386 به شماره ثبت 317131 در اداره ثبت شرکت های تهران به ثبت رسید.مدیرعامل این شرکت آقای سیدحسین احمدی می باشد.این شرکت در پی اقتصادی کردن فعالیت های پژوهشی شخص مدیرعامل تاسیس شد. از فعالیت های پژوهشی ایشان در سال 1384 ،تدوین استاندارد برنامه درسی آموزش شغل مدیر کیترینگ در سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور بوده است.ایشان در سال 1385 نیز کتاب مرجع مدیرکیترینگ را تالیف و گردآوری نمود.ایشان در سال های 1385 و 1386 با همکاری دیگران نسبت به برگزاری سمینار و همایش مدیریت کیترینگ اقدام نمود و سپس در سال 1387 با انعقاد تفاهم نامه هایی با ستادکارآفرینی شهرداری تهران و اخذ مجوز از سازمان توسعه تجارت و انعقاد قرارداد برگزاری نخستین کنفرانس کارآفرینی کیترینگ مواد غذایی و صنایع وابسته به همراه نمایشگاه جانبی با شرکت نمایشگاه های بین المللی تهران نسبت به برگزاری این رویداد در سالن خلیج فارس در تاریخ 10و 11 شهریور سال 1387 اقدام نمود و دومین کنفرانس کارآفرینی کیترینگ و صنایع سازگار با محیط زیست به همراه نمایشگاه جانبی را با همکاری سازمان محیط زیست کشور در پارک پردیسان در تاریخ 19و 20 خرداد سال 1388 .برگزار نمود.
 • از اسپانسرهای رویدادهای فوق می توان به گروه غذایی قریشی،شرکت تیان گاز استیل وابسته به گروه صنعتی گلرنگ،شرکت نرم افزاری هلو، شرکت تک نویس، شرکت صنایع غذایی چیکا سپاهان، روزنامه دنیای اقتصاد،شرکت پیام همشهری، ... نام برد.
 • این شرکت در سال 1387 و 1388 دوره های آموزشی مدیریت کیترینگ و ممیزی کیترینگ و آشپزی صنعتی را با گواهی دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران در تهران و مشهد اجرا نمود. این شرکت با همکاری اتحادیه دارندگان رستوران و سلف سرویس های تهران در جهت ارتقای اموزشی واحدهای صنفی تحت پوشش نسبت به الزامی کردن اخذ این گواهی آموزشی جهت تمدید و اخذ پروانه کسب اقدام نمود. در سال های 1388 و 1389 همایش هایی با عنوان اجتماع برجستگان صنعت کیترینگ بترتیب در تهران با اسپانسری شرکت بهسا و در مشهد با اسپانسری شرکت نرم افزاری هلو و شرکت تیان گاز استیل و در بیرجند با اسپانسری شرکت تیان گاز استیل و در شیراز با اسپانسری شرکت تیان گاز استیل و شرکت نرم افزاری هلو و در ماهشهر با اسپانسری شرکت تیان گاز استیل و شرکت پتروشیمی مارون و در دوبی همزمان با نمایشگاه گلف فود دوبی با اسپانسری شرکت تیان گاز استیل و باشگاه ایرانیان دوبی برگزار شدند. این شرکت همزمان با این اجتماع های صنفی نسبت به برگزاری بیش از 100 دوره آموزشی مدیریت کیترینگ، ممیزی کیترینگ، آشپزی صنعتی، آشپزی بین الملل به زبان انگلیسی، ... در همان شهرها اقدام نمود. این شرکت در سال 1389 با اخذ مجوز فعالیت سراسری و نامحدود از سازمان غذا و دارو نسبت به ارایه گواهی آموزشی با ارزش بازآموزی مناسب کارشناسان تغذیه دانشگاه ها و بیمارستانها و کلیه فعالان صنعت کیترینگ اقدام نمود در سال 1389 کتاب های آشپزی صنعتی و کارآفرینان صنعت کیترینگ و خدمات غذایی و پذیرایی ایران توسط این شرکت در همایشی رونمایی گردید.
 • در سال 1389 اجتماع برجستگان صنعت کیترینگ در شهر کرج سالن سازمان بازرگانی با همکاری اتحادیه پزندگان کرج و اسپانسری شرکت تیان گاز استیل برگزار شد. در سال 1389 سمینار آبمیوه کافی شاپ بستنی قهوه در سالن سمینار برج میلاد با تدریس خانم هلن بارو از کشور استرالیا و با ترجمه آقای محمد علی بیدار مغز با حضور بیش از 130 فعال این رسته صنفی از اقصی نقاط کشور برگزار شد
 • این شرکت همچنین اسپانسر برنامه هایی از جمله نمایشگاه توزیع و پخش برگزار شده در دانشگاه شهید بهشتی،نمایشگاه بورس بانک بیمه لیزینگ برگزارشده در سالن حجاب و نمایشگاه آشپزخانه برگزار شده در نمایشگاه بین المللی تهران و نمایشگاه آشپزخانه برگزارشده در نمایشگاه تبریز نیز بوده است. این شرکت در سال 1390 همایش نخبگان صنعت کیترینگ را در دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران برگزار نمود
 • این شرکت تا سال 1391 بیش از 400 دوره آموزشی در زمینه های مختلف صنعت کیترینگ در نقاط مختلف کشور به شکل ثبت نام تکی از بین هر واحد صنفی و به شکل آموزش مشاوره گونه حین کار برگزار نمود. این شرکت تا سال 1391 نسبت به انعقاد قرارداد های مشاوره با شرکت های معظم سپاد خراسان و پتروشیمی مارون و مجتمع آبیک قزوین و شرکت ضیافت آرا و ... اقدام نمود
 • در آبان 1391 به میزان %33 سهام شرکت به آقای مهندس منصور زند کارشناس معماری و کارشناس ارشد شهرسازی بعنوان سرمایه گذار و شریک شرکت واگذار شد. ایشان دبیرکارگروه شهرسازی مجمع تشخیص مصلحت نظام و کارشناس رسمی دادگستری و کارشناس رسمی بانک ملت و کارشناس سازمان نظام مهندسی تهران و مدرس دانشگاه های معتبر کشور می باشند. ایشان همچنین مولف کتاب های هویت نیز می باشند که از طریق وزارت مسکن وشهرسازی حمایت چاپ گردیده بود. ایشان بعنوان کارشناس خبره جهت طراحی و معماری از سوی بزرگان فعال در حوزه معماری شناخته شده است. در سال 1391و 1392 طی قرارداد پیمانکاری نسبت به ارایه خدمات تهیه طبخ و سرو غذا در مجتمع های اقامتی و پذیرایی وزارت ارشاد در شهرهای تهران و چاکسر و قشم اقدام نمودیم. همچنین آقای سیدحسین احمدی طی قرارداد شخصی با شرکت ترچین طبخ ایرانیان وابسته به گروه امیرمنصور آریا و شرکت پخش امیرمنصور ایرانیان در سال 1393 اقدام نمود در سال 1393 آقای سیدحسین احمدی تحت نام شرکت مدیریت ارزش نشان خاورمیانه نسبت به صدور گواهی ارزش موقعیت اسپانسری و تبلیغاتی با همکاری شرکت ویرا تدبیر آریا اقدام نمود. پشتوانه این اقدام در شرکت مدیریت ارزش نشان خاورمیانه مجموعه اقدامات سابق ایشان در ثبت بسته آموزشی مهارت های جذب حامی مالی-اسپانسرگیری در کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران و تقدیرنامه از جشنواره نوآوری شکوفایی بنیاد نخبگان بوده است. ایشان دارای گواهینامه مربیگری از موسسه کار و تامین اجتماعی و مرکز کارآفرینی دانشگاه شریف در سال 86-87 می باشد. شخص ایشان طی قراردادی با آقای هاتف کبریتچی شرکت هانی پخت نسبت به تهیه دستورالعمل های رستوران های زنجیره ای هانی اقدام نمود. در سال 1394 نسبت به ثبت برند داماش به شماره 240932 در اداره ثبت علائم تجاری با مالکیت شرکت فرصت افرین قرن اقدام شد. آقای سیدحسین احمدی در سال 1394 و 1396 پس از تدریس کارگاه آموزشی اسپانسرشیپ در مرکز آموزش روزنامه دنیای اقتصاد نسبت به ارایه خدمات ارزش گذاری برای موقعیت های اسپانسری اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران و نمایشگاه بین المللی شهر آفتاب اقدام نمود
 • در سال 1395 مجموعه فعالیت های آموزشی با عنوان چی بپزیم چی بخوریم داماش شروع شد. در سال 1395 با ارایه خدمات راه اندازی آبدارخانه مرکزی و آموزش های سرویس دهی پذیرایی و تشریفاتی به سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران زمینه جهت انعقاد قرارداد راه اندازی و بهره برداری از کافی شاپ در مکان سازمان به مدت 3 سال فراهم شد. همچنین در این سال قرارداد راه اندازی تهیه غذای کاری در خیابان پیروزی خیابان افراسیابی منعقد و راه اندازی در مدت 20 روز برای متراژ تقریبی 70 متر با همکاری آقای سیدمهدی حسینی کارشناس و مجری آشپزی شبکه جام جم صداو سیما انجام شد. در سال 1396 قرارداد راه اندازی سیستم خرده فروشی غذا از طریق کیترینگ حکیمیه آقای رضا هنرور مدیرعامل شرکت ضیافت آرا و پیمانکار باشگاه پذیرایی و تفریحی وزارت دارایی منعقد شد. در سال 1397 ایده اصلی تاسیس و راه اندازی سایت شاخص قیمت خوراک ایران در ایشان ایجاد شد و پس از تحقیقات اولیه نسبت به تهیه پیش طرح ایجاد آن اقدام نمود
 • هدف از ایجاد این سایت پیش فروش مواد اولیه کارخانجات به صنوف غذایی و پیش فروش غذای گرم این صنوف به مصرف کنندگان عمده طی قراردادهای آتی می باشد. در سال 1398 طی قراردادی با شرکت نگین الماس پیشرو وابسته به گروه صنعتی صباح زمینه جهت راه اندازی سیستم خرده فروشی غذای گرم از طریق کانتر و وانت بار فراهم شد.
 • شرکت در سال 1398 طی مجوزی از سوی انجمن آشپزان و سرآشپزان استان تهران بعنوان مشاور امین انتخاب شد و خدماتی از جمله عضویت انجمن در انجمن کارآفرینان اجتماعی بانک رسالت و همچنین برگزاری اجتماع های صنفی تهران و کرج را ارایه نمود.
 • در سال 1399 سایت شاخص قیمت خوراک ایران ارتقا پیدا کرد و به سامانه معاملات خوراک تبدیل شد و اپلیکیشن های اندروید و ios آن نیز مهیا گردید.
 • در سال 1400 علاوه بر سامانه معاملات خوراک و اپلیکیشن های آن ، سامانه معاملات موقعیت های اسپانسری و اپلیکیشن های آن آماده گردیدند که در زمان مقتضی رونمایی می شوند.در حال حاضر از بین واجدین شرایط، افراد حقیقی و حقوقی ذیصلاح را جهت همکاری بعنوان کارگزار و عامل گزینش می نماییم تا با سامانه معاملات خوراک همکاری بنمایند.
 • البته شرکت از فعالیت های بنیادی خود که فروش بسته های آموزشی و کتاب آشپزی صنعتی به دانشجویان آشپزی مراکز دانشگاهی علمی و کاربردی و غیره می باشد غافل نمانده است و در آذر1400 به دانشجویان استاد بای تعدادی کتاب آشپزی صنعتی تالیف آقای سیروس سوسنی را عرضه نموده است.
 • در تاریخ 16 آذر 1400 شرکت طراحی و مهندسی صنایع رایان موتورسازان تهران طی مجوزی اجازه فروش و اجاره دستگاه های دوچرخه مجهز به تجهیزات عرضه محصولات خوراک و آشامیدنی با برند تجاری بایک استاپ را به شرکت فرصت آفرین قرن اعطا کرد.برای اولین تجربه تجاری سازی نیز حضور در بیستمین جشنواره هنرهای نمایشی آیینی و سنتی مقرر گردید.
 • در تاریخ 7آذر1401 طی تاییدیه ای برگزاری جشنواره موسیقایی خوراک گرفته شد و در تاریخ 7 بهمن 1401 سه آهنگ از آهنگ های موسیقایی خوراک از جمله آهنگ غذای کباب آهنگ غذای پیتزا و آهنگ سرود ملی خوراک تولید شد.گروه موسیقی خوراک از آقای مسعود خدابنده لو، مصطفی دولتی، امیررضا صدوقی و سیدحسین احمدی تشکیل شده است.
مدارک ومجوزهای ما
شاخص قیمت خوراک ایران